www

O projekcie

Kurs Na Wschód to blog i kanał YT podróżniczy skupiony przede wszystkim na krajach europy środkowej i wschodniej oraz Azji. Autorzy próbują zarazić swoich czytelników oraz widzów pasją do świata po prawej stronie mapy.

Polska blogosfera i vlogosfera jest niezwykle rozbudowana, aby dotrzeć i związać się z użytkownikami trzeba zapewnić wysoką jakość oprawy graficznej niesamowitych treści i użyteczność bloga.

Istotnym elementem tworzenia bloga była jego optymalizacja, aby jak najbardziej zwiększyć szanse na wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania. Opisanie elementów i treści strony dało również możliwość na agregację treści przez zewnętrzne serwisy.

Zakres prac

W ramach tego projektu wykonaliśmy:

Stworzenie wizerunku

Opracowanie strategii

Projekt graficzny

Kodowanie strony

Wdrożenie do CMS

Optymalizacja SEO

Serwis

Wideo-Pokaz

Technologie

Aby zrealizować wszystkie wymagania postawione przez projekt bloga Kurs Na Wschód zastosowaliśmy następujące technologie:

Podstawą projektu była wysoka estetyka. Jednak przede wszystkim skupiliśmy się na rozwiązaniach, które mają zachęcić Internautów do zapoznania się z materiałami na blogu, a później udostępniania ich dalej, a także do zapisania się do listy subskrybentów.

Działalność blogowa i vlogowa głównie opiera się na mediach społecznościowych, dlatego należało dołożyć wszelkich starań, aby strona była poprawnie interpretowana przez te serwisy i była im przyjazna.

Optymalizacja SEO i jak najlepsze wyniki w testach Google były niezwykle ważne, aby pozyskiwać jak największą liczbę czytelników z popularnych wyszukiwarek.

Desktop

Rozwiązania

Specyfika projektu Kurs Na Wschód, wymagania i oczekiwania jego użytkowników zaowocowały w kilka szczególnych elementów, które warto przedstawić.

Prezentacja filmów i artykułów

Działalność blogowa/vlogowa bazuje na angażowaniu czytelników oraz widzów, co wiążę się przede wszystkim ze skutecznym zachęceniem ich do zapoznania się z treściami produkowanych przez autorów. W przypadku filmów na stronie musiały być łatwo dostępne i sprzężone z kanałem YT. Natomiast artykuły musiały umożliwić jak najłatwiejsze "skanowanie" treści, czyli sposób czytania Internautów.

Artykuły Facebooka oraz AMP Google

Google i Facebook - dwa gigantyczne serwisy internetowe, które zrzeszają większość Internautów, wprowadziły możliwość tworzenia i dystrybucji artykułów w ich systemach, przez co można zyskać dostęp do ogromnej liczby czytelników.

Optymalizacja SEO

Strona została oparta o HTML5 i nowe znaczniki, które pomagają w rozpoznawaniu treści na stronie przez roboty wyszukiwarek. Zastosowano opisy JSON+LD RichMarkText od schema.org. Strona została tak stworzona, aby uzyskać wysokie oceny w testach Google. Ponad to zostały skonfigurowane wtyczki obsługujące opisy meta, mapę strony oraz okruszki.

Social Media

Media społecznościowe są niekiedy ważniejsze od własnej strony w działalności blogowej. Jednak strona autora jest pewnym sensie centrum dowodzenia całej twórczej działalności, dlatego musieliśmy dołożyć wszelkich starań, aby sprzężenie z mediami społecznościowymi było bezawaryjne i na wysokim poziomie.

Mobile

Wizerunek Projekt graficzny Kodowanie Wdrożenie RWD

KJF-Fizjoterapia

Kursy języka francuskiego

DOWIEDZ SiĘ WIĘCEJ

Projekt graficzny Kodowanie Wdrożenie

NetworkMasters

Szkolenia i wdrożenia IT

DOWIEDZ SiĘ WIĘCEJ

Wizerunek Projekt graficzny Kodowanie Wdrożenie

DomTechnik

Kompleksowa budowa domów marzeń dla klientów indywidualnych

DOWIEDZ SiĘ WIĘCEJ
POZNAJ WIĘCEJ

Współpracujmy, Działajmy,
TWRÓRZMY!

Wystarczy, że do nas napiszesz na kontakt@codenest.pl, skorzystasz z formularza albo zadzwonisz pod numer +48 664 037 347 Czekamy na wieści od Ciebie!

Współpracujmy, Działajmy,
TWRÓRZMY!

Wystarczy, że do nas napiszesz na kontakt@codenest.pl, skorzystasz z formularza albo zadzwonisz pod numer +48 664 037 347 Czekamy na wieści od Ciebie!

Twórzmy!

Dzień dobry, nazywam się. Proszę o kontakt ze mną
pod, lub . Piszę do Was